Sitemizde şuan toplam 564 film bulunmaktadır.

İron Man 5 izle Türkçe Dublaj

0
( Yüksek Kalite ) fragman İron Man 5 izle İron Man 5Yorum yap
599
FILM BILGILERI 6 ay önce eklendi
İron Man 5 izle Türkçe Dublaj

Oldukça fazla hayran kitlesi bulunan film çok başarılı olarak nitelendirilmektedir. Üç filmden oluşan seri vizyona girdiği andan itibaren çok büyük hayran kitlesine hitap etmeye başlamıştır. Ayrıca Oscar’da en iyi ses ve en iyi görsel efektler dallarında adaylıkları bulunmaktadır. İron Man 5 izle filmi ilk çıktığı andan itibaren gerek başarılı senaryosu, gerek kurgusunun muazzam olması gerekse de çekim teknikleri bakımından üst düzey bir film olmaktadır. 2008’de vizyona giren ilk filmin ardından ikinci filmin çekilmesi kararlaştırılmıştır. 140 milyon dolarlık bütçesi bulunan film 585 milyon dolar hasılat yapmıştır. Çok büyük bir hayran kitlesini de bünyesinde bulundurmasından dolayı devamının çekilmesine karar verildi.
İlk defa 1962 yılında çizgi roman ile karşımıza çıktı. Filmin konusunda ise Çin ordusu için büyük bir silah oluşturmak zorunda kalan aslen sanayici olan Tony Stark, istemeyerek bir çalışmada bulunduğu anda kendisinin bulunduğu yerden kurtulması için bir zırh yapması ile başlamıştı. Sonrasında ABD’ye gelen Stark, burada Demir Adam’a dönüştü ve burada büyük bir üne kavuştu. İkinci filmde ise artık mucit olan Tony Stark’ın demir adam olduğu bütün dünya tarafından öğrenilmiş oldu. iron man 5 full izle filminde yapmış olduğu bu teknolojiyi ordu ile paylaşması için halktan ve basından ciddi derecede baskı görmüş ve bunun kötü ellere geçmesinden korkmasından ötürü de bunu açıklamak istememektedir.
Bu sırada James Rhodes ile Pepper Potts ile yeni bir ittifak kuran kahramanımız bunlar ile beraber büyük güçler ile karşı karşıya gelmeye başlar. Üçüncü filmin ise vizyona giriş senesi 2013 olmaktadır. Üçüncü filmde Demir Adam daha güçlü ve daha büyük düşman ile karşılaşmaktadır. Oldukça zorlu bir mücadeleye giren Sark bu savaşta sadece cesaretini ve zekasını kullanmasının yanı sıra içgüdülerini de kullanmak zorunda. İron Man 5 tek parça izle filminde kahramanımızın kafasında önemli bir soru bulunmaktadır. Kıyafeti kıyafet yapan adam mıdır yoksa adamı adam yapan kıyafet midir? Sorusu. Bu sorunun cevabın bu filmde arayan kahramanımızın başına nelerin geleceğiniz ilerleyebilirsiniz.
Amerika Birleşik devletlerinde çıkan macera, aksiyon ve bilim kurgu türünde olan filmin geniş oyuncu kadrosu bulunmaktadır. İlk filmden üçüncü filme kadar gelişimi göz önünde bulundurursak oyuncu kadrosunun oldukça geniş olduğunu görebilmemiz mümkün olmaktadır. İron Man 5 izle filminin yönetmenlik koltuğunda Jon Favreau bulunmaktadır. Serinin üçüncü filminde ise yönetmen koltuğunda değişikliğe gidilmiştir. Shane Black serinin üçüncü filminin yönetmenliğini üstlenen isim olmuştur. Aynı şekilde senaryo yazarlığında da yer alan Shane Black’ın yanında diğer senaryo yazarı Drew Pearce bulunmaktadır. Üçüncü filmde ikili ortaya çok başarılı ve üst düzey bir şey çıkartmıştır denilebilir. Çünkü ilk iki filme göre daha geniş kapsamlı aksiyon sahnelerini görmek bu filmde mümkün hale gelmiştir.

Tür: Yabancı Komedi Filmleri

Yapım: 2008 - ABD

IMDB Puanı: 8.3

Yönetmen: Jon Favreau

Oyuncular: Robert Downey Jr. , Samuel L. Jackson , Gwyneth Paltrow , Paul Bettany , Jeff Bridges

YORUMLAR Yorum Yapmak Istermisiniz ?